Готуємось до літніх канікул 2022

21.06.2022   Administrator   Категорія: Абетка для батьків

Готуємося до літніх канікул

Перебуваючи на літніх канікулах, діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:

  • про правила та поради в умовах війни;
  • правила дорожнього руху;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png про правила пожежної безпеки;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png про шкідливість тривалого перебування на сонці;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png про небезпеку укусів диких та свійських тварин;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png про правила поведінки в громадських місцях;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png про обережність на залізниці;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png про дотримування правил безпечної поведінки під час грози.

Категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах (особливо хвойних), поблизу полів хлібних злаків;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png вживати в їжу гриби і невідомі ягоди;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png брати в руки отрутохімікати;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png гратися гострими і небезпечними, невідомими  предметами;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png проводити дитячі ігри і розваги поблизу повітряних ліній електропередачи;

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png користуватися вогнепальною зброєю (самопалами);

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/cross-mark-button-softbank.png забороняється їздити на велосипедах, дітям віком до 14 років на автомобільних дорогах.

Дотримання учнями елементарних вимог безпеки життєдіяльності під час канікул принесе тільки радість і задоволення від літнього відпочинку.

Напередодні літніх канікул в умовах воєнного стану в Україні як педагогам так і батькам слід зосередити увагу на профілактиці шкідливих звичок та протиправної поведінки дітей та молоді.

В Україні спостерігаються високі темпи зростання наркоманії. Через наркотики щороку помирає близько тисячі українців. З цією проблемою зіштовхуються в усьому світі, і Україна – не виключення.

 

Яким чином можна вберегти дитину від шкідливих звичок?

 

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/1-300x168.jpg

 

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg Спілкування. Відсутність спілкування з батьками змушує дитину звертатися до інших людей, що могли б з нею поговорити. Але хто вони і що порадять дитині?

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg Увага. Вміння слухати означає:  бути уважним до дитини, вислухувати її точку зору, приділяти увагу поглядам і почуттям дитини, не сперечаючись з нею. Важливо знати, чим саме займається ваша дитина. Заохочуючи дитину, підтримуйте розмову, демонструйте вашу зацікавленість у тому, що вона вам розповідає. 

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg Здатність поставити себе на місце дитини. Підлітку часто здається, що його проблеми ніхто й ніколи не переживав. Було б непогано показати, що ви розумієте, наскільки йому складно. Домовтеся, що вона може звернутися до вас у будь-який момент, коли це дійсно необхідно. Головне, щоб дитина почувала, що вам завжди цікаво, що з нею відбувається.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpgОрганізація дозвілля. Дуже важливо, коли батьки вміють разом займатися спортом, музикою, малюванням або іншим способом влаштовувати з дитиною спільне дозвілля або вашу спільну діяльність. Для дитини важливо мати інтереси, які будуть найбільш дієвим засобом захисту від тютюну, алкоголю і наркотиків.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg Знання кола спілкування. Дуже часто дитина вперше пробує палити, вживати алкоголь, наркотики в колі друзів. Вона може відчувати дуже сильний тиск з боку друзів і піддаватися почуттю єднання з натовпом. Саме від оточення багато в чому залежить поведінка дітей, їх ставлення до старших, до своїх обов’язків, до школи і так далі.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg Пам’ятайте, що ваша дитина унікальна. Будь-яка дитина хоче відчувати себе значущою, особливою і потрібною. Коли дитина відчуває, що досягає чогось, і ви радієте її досягненням, підвищується рівень її самооцінки. А це, в свою чергу, змушує дитину займатися більш корисними і важливими справами, ніж мати шкідливі звички.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/halochka.jpg Любов. Без батьківської любові підліток не зможе знайти почуття довіри, власної гідності і впевненості.

  • Батьківський приклад.  Велике значення має характер атмосфери, яка складається вдома, – наявність або відсутність емоційної близькості і довіри між дітьми і батьками в родині. Через відсутність часу у батьків на дитину, вона приречена на роль «вихованця вулиці». Наші погані і хороші звички «родом з дитинства», і те, яких буде більше, багато в чому залежить від сім’ї.

 

Що робити, якщо у дитини вже є шкідливі звички?

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png Розберіться в ситуації. Не панікуйте. Вирішіть для себе, чи зможете ви впоратися з ситуацією або вам потрібно звернутися до фахівця.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png Зберігайте довіру. Не підвищуйте голос, не погрожуйте – це швидше за все відштовхне дитину, змусить її замкнутися.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png Надавайте підтримку. «Мені не подобається те, що ти робиш, але я все ж люблю тебе і хочу допомогти» – ось основна думка, яку ви повинні донести до дитини.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png Подумайте про своє власне ставлення до сумнівних речей (паління, алкоголь тощо). Адже ви є прикладом поведінки для дитини.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png Зверніться за допомогою до фахівців: психолога, психотерапевта, лікаря нарколога з дитиною, якщо вона зізналася у вживанні шкідливих речовин, або самі, якщо дитина заперечує цей факт.

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/bez-nazvanyia.png Будьте пильні! Покажіть приклад здоров’я, сили, впевненості і доброти.

В умовах воєнного стану в Україні вживання психоактивних речовин та протиправна поведінка серед дітей чинять серйозну небезпеку для подальшого розвитку нашого суспільства, тому профілактика цього явища належить до найбільш пріоритетних соціально-педагогічних проблем. Мета профілактики вживання психоактивних речовин – це здоровий і безпечний розвиток дітей і молоді для реалізації їх талантів і потенціалу, їх участі в житті своєї спільноти і суспільства. Ефективна профілактика в значній мірі сприяє позитивній взаємодії дітей, молоді та дорослих зі своїми сім’ями та суспільством.

Заклади освіти у тісній взаємодії з сім’єю і найближчим оточенням школяра вирішують двоєдине завдання: збереження і зміцнення здоров’я та виховання гармонійно розвиненої, освіченої, творчої, соціально активної та відповідальної особистості.