М.Куліш та його сатирична комедія «Мина Мазайло»

24.11.2023   Administrator   Категорія: Креативність

Є письменники, які змушують сприймати твір не очима, а серцем, замислюватися над проблемами сьогодення. До таких належить М.Куліш та його сатирична комедія «Мина Мазайло», де показано, як харківський службовець Мина Мазайло вирішив змінити прізвище, у якому вбачав причину своїх особистих і професійних поразок, на престижніше - російське Мазєнін.
Учні ІІ курсу школи-колегіуму провели судове засідання, розглянувши справу з обвинувачення Мини Мазайла та його близьких, які все українське
сприймають як вороже.
Розвінчавши національний нігілізм, духовну обмеженість, бездуховність обивателів, що зрікаються своєї мови, родового коріння, «суд» зважив усі «за і проти» і прийшов до висновку: треба впевнено відстоювати національні ідеали, бути гордими за красу й мелодійність українського слова, адже воно не «австріяцька вигадка», боротися проти заскорузлості поглядів і ворожості до української мови, історії, культури.
На жаль, трагікомедія М. Куліша «Мина Мазайло» актуальна й у наш час.
На зображенні може бути: 6 людей, люди навчаються та стіл