Гра "Що? Де? Коли?"

10.10.2021   Administrator   Категорія: Критичне мислення

Тернопільський навчально-виховний комплекс

«Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого»

Гра Що? Де? Коли?

Підготувала:

педагог-організатор

Заверуха Тетяна Михайлівна

Тернопіль – 2021

Назва: «They need us» («Вони потребують нас»)

Мета – привернути увагу здобувачів освіти до проблем безпритульних тварин; інформувати учнів про особливості та потреби котів і собак; сприяти формуванню відповідального ставлення до тварин та набуттю практичних навичок  щодо поводження з ними.

Тривалість: 45 хв

Перелік необхідного матеріалу та обладнання: календар  2021 року, фото персонажів, зображення продуктів, іграшка-собака, запис грому та блискавки, папір, фломастери, кольорові ручки.

Кількість учасників: 7 команд по 4 учні з 5-7 класів (в час карантинних обмежень – це 1 клас)

План дій:

1. Організаційний момент

2. Проведення гри

3. Підрахунок результатів

4. Нагородження переможців грамотами та грошовими призами (залучити волонтерів)

5. Пропозиція закупівлі корму для тварин за отриману нагороду

Кожне питання оцінюється по 2 бали.

Крім 7, 9, 10, 11, які  оцінюються по 1 балові.

І 2, за яке ви можете отримати одразу 4 бали.

Хід заходу

1. Перед  вами на столах лежить календар. Обведіть, будь-ласка, дати Всеукраїнської акції «Happy гав для Сірка» в 2021 р. та дату Всесвітнього дня захисту тварин?

(4-22 жовтня, 4 жовтня)

2. Хто зображений на фото та яке відношення вони мають до теми захисту тварин.

(День захисту тварин кілька років проходив в Берліні 24 березня, потім його перенесли на 4 жовтня. Дата обрана не випадково – це день пам'яті католицького святого Франциска Ассізького, покровителя природи й тварин. Легенда свідчить, що святий Франциск вмів розмовляти зі звірами, тому на багатьох картинах та іконах він зображений в їхній компанії. Пізніше, в 1931 році на Конгресі всесвітніх організацій із захисту тварин, який проходив у Флоренції, Генріх Циммерман запропонував зробити цей день всесвітнім.

3. Уявіть, що перед Вами бездомна собака (на столі стоїть іграшка). Погладьте її.

(гладити треба збоку, а не по голові, бо собака відчує зверхність)

4. Звучить звук грому та блискавки. Собачка ховається у якомусь закутку. Йому дійсно страшно? Чи це забаганки?

(дійсно, біль у вухах)

5. Існує помилкове враження, що собаку можна пригостити будь-чим. Перед Вами зображення різних продуктів. Виберіть той, що найбільше може зашкодити собаці  (м'ясо, картопля фрі, шоколад, кола, риба).

(шоколад, бо він вражає ЦНС)

6. Уявіть ситуацію. Ви знаходитесь на кордоні з Польщею «Шегині». Там ви побачили бездомного собачку, яку з радістю взяли б з собою. Але собаці потрібен біометричний паспорт. Ваше завдання – виготовити його. Обов’язково підкресліть головну ознаку, за якою можна буде перевірити чи це паспорт даної собаки.

(відбиток носа)

7. Кіт дуже чутлива тварина. Він почав метушитися і ховатися за 15 хв до події, що мала місце на Тернопільщині 23 вересня 2021 р. Що це  за подія? (землетрус)

8. Чи варто дратуватися, що кіт багато спить? Якщо котові 9 років, то скільки років він проспав?

(ні, бо його така природа, він спить приблизно 70% доби, 2/3 свого життя. 6 років)

9. У ряді міст  України заборонено закривати підвали від котів і котів у підвалах. Ми назвемо усі, крім одного… Львів, Одеса, Дніпро, Миколаїв, Полтава, Рівне, Запоріжжя, Луцьк, Кам’янське. Яке місто ми пропустили?

(Київ)

10. Працівники притулків для тварин підрахували, що в середньому для підгодівлі однієї тварини потрібно 150 грн. в місяць. Але є дещо, чого бракує набагато більше? Що це?

(руки волонтера)

11. Розшифруйте програму ВСВВ

(Вилов, Стерилізація, Вакцинація, Випуск)

12. Які речі з твоєї квартири можуть допомогти бездомним тваринам перезимувати.

(ковдра, теплий одяг, їжа, миски)