Наказ про створення класів з інклюзивним навчанням та організацію в них освітнього процесу у 2023/2024 н.р.

28.03.2024   Administrator   Категорія: Інклюзія

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

«ШКОЛА-КОЛЕГІУМ ПАТРІАРХА ЙОСИФА СЛІПОГО»

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

46018, Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Юності,3

тел/факс(0352) 53-31-22, 53-31-21  код ЄДРПОУ 37894481

__30_   __08______2023р.                                                                  № __166_____

Про створення класів

з інклюзивним навчанням

та організацію в них освітнього

процесу у 2023/2024 н.р.

Відповідно до законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", до Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 957, висновків ІРЦ про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство

НАКАЗУЮ:

1. Відкрити з 01.09.2023 р. такі класи з інклюзивним навчанням:

1-Б клас – класний керівник Ференц Наталя Ярославівна

6-Б клас – класний керівник Хомик Ірина Богданівна

2.Зарахувати до інклюзивних класів таких дітей з особливими освітніми потребами: Коваля Михайла – 1-Б клас , Хомика Владислава – 6-Б клас.

3.Покласти відповідальність за збереження здоров’я учнів з ООП на класних керівників Ференц Наталю Ярославівну, Хомик Ірину Богданівну.

4.Призначити асистентом учителя для роботи з учнями з особливими освітніми потребами таких учителів:

Машталер Віру Орестівну – 1-Б клас

Бацулу Наталю Петрівну – 6-Б клас

Пшеничного Андрія Андрійовича – 6-Б клас.

5.Проведення корекційно-розвиткових занять з оплатою праці за фактично прочитані години доручити практичному психологу, логопеду.

1. 6.Учителям-предметникам 1-Б класу Чекрій Наталії Володимирівні та 6-Б класу Федунець Надії Богданівні, Логіній Оксані Петрівні, Кудринській Тетяні  Віталіївні, Пиріг Ользі Ігорівні, Парацій Лілії Миколаївні, Скляренко Катерині Володимирівні, Слотюк Оксані Василівні, Панасюк Наталії Дмитрівні, Гнатик Ірині Вікторівні, Сидор Марії Михайлівні, Осадчук Лесі Богданівні, Савці Оксані Зіновіївні, Зелінській Тамарі Микитівні, Пшеничному Андрію Андрійовичу, Бацулі Наталії Петрівні, Зелінці Ірині Миколаївні:
  2. 6.1. Забезпечити особистісно орієнтований підхід до організації освітнього процесу, враховуючи особливі освітні потреби учня.
  3. 6.2.Здійснювати оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими потребами згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів та обсягом матеріалу, визначеним індивідуальною навчальною програмою.
  4. 7.Класним керівникам Ференц Наталії Ярославівні, Хомик Ірині Богданівні забезпечити

7.1. Постійну співпрацю з батьками дитини з ООП, їх інформування, педагогічну підтримку, залучення до організації освітнього процесу.

7.2. Цілеспрямовану роботу з учнівським колективом класу, спрямовану на виховання толерантності, доброти, милосердя.

7.3. Вести учнівське портфоліо для відображення навчальних досягнень дитини з особливими освітніми потребами, розвитку її інтересів.

7.4. Залучення дитини з особливими освітніми потребами до позакласних та позашкільних заходів з урахуванням її інтересів, нахилів, здібностей, побажань, індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності

та стану здоров’я.

8. Практичному психологу:

8.1. Надавати систематичну консультативну допомогу учителям-предметникам, які викладають у класах з інклюзивним навчанням, у створенні сприятливих умов адаптації учнів з ООП, психологічно комфортного перебування в учнівському колективі.

8.2. Вивчити стан адаптації учнів з ООП.

8.3. Здійснювати психолого-педагогічний супровід дітей та родин, у яких виховуються діти з ООП, проводити індивідуальні консультації для батьків, тренінги.

9. Заступникам директора з навчально-виховної роботи Даценко Олександрі Іванівні, Панасюк Наталії Дмитрівні взяти під контроль:

9.1. організацію навчання учнів з особливими освітніми потребами у класах з

інклюзивним навчанням, проведення корекційно-розвиткових занять;

9.2.результативність освітнього процесу та рівень навчальних досягнень учнів з ООП.

9.3. Провести методичну нараду для вчителів, які викладають у інклюзивних класах, щодо методики організації освітнього процесу.

10. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор                                                                     Марія ГУЦАЛ

З наказом ознайомлені: ________ Олександра ДАЦЕНКО   «___»______2023р.

___________ Наталія ПАНАСЮК      «___»______2023р.

___________Наталія ФЕРЕНЦ            «___»_____2023р.

____________Ірина ХОМИК              «___»______2023р.

____________Наталія БАЦУЛА         «___»______2023р.

___________Андрій ПШЕНИЧНИЙ  «___» _____2023р.

___________Віра МАШТАЛЕР         «___»______2023р.

___________Оксана ЛОГІНА              «___» _____2023р.

___________Наталя ЧЕКРІЙ               «___»______2023р.

_________Тетяна КУДРИНСЬКА      «___»______2023р.